Jak przygotować się do przeprowadzki w kilku prostych krokach?

Tak, to prawda, że przeprowadzka to cały proces, który ma swój określony początek i koniec. Co ważniejsze, przenoszenie się z jednego domu do drugiego jest w swej istocie procesem ciągłym, co oznacza, że istnieje logika krok po kroku w sposobie, w jaki przenoszenie domu postępuje w czasie.

Na przykład nie możesz zacząć szukać licencjonowanej i ubezpieczonej firmy przeprowadzkowej, która zapewni transport na dzień przed dniem wyprowadzki z tych samych powodów, dla których nie chcesz chronić swojego domu przed przypadkowym uszkodzeniem na 2 miesiące przed datą przeprowadzki.

Chociaż zasadnicza kolejność przygotowań do wyprowadzki jest inna dla każdego przypadku relokacji, istnieje wiele podstawowych zadań, które są mniej więcej takie same. Załóżmy, że znalazłeś najwyżej ocenianą firmę zajmującą się usuwaniem treści po przejrzeniu wielu poruszających się recenzji i zbadaniu informacji o licencjach i ubezpieczeniach tych firm.

Utwórz inwentarz domu.

Jedną z pierwszych rzeczy, które zaleca się zrobić przed przybyciem wyprowadzki, jest podjęcie decyzji, co dokładnie będziesz przeprowadzać w dniu wyprowadzki. W tym celu będziesz musiał stworzyć szczegółową listę kontrolną inwentaryzacji całego domu i często ją konsultować, aby podejmować najlepsze decyzje w przedstawionych okolicznościach.

Tak, tworzenie spisu domowego brzmi jak dużo pracy i w większości przypadków tak jest. W zależności od ilości pomieszczeń, ilości przedmiotów w każdym pomieszczeniu i wybranej metody inwentaryzacji cały proces może trwać od kilku godzin do jednego dnia, a czasem nawet dłużej.

I zanim będziesz miał szansę zapytać, czy naprawdę warto poświęcić czas i wysiłek na inwentaryzację domu przed przybyciem przeprowadzek, dobrze jest wiedzieć, że lista kontrolna inwentaryzacji domu posłuży później jako przydatna lista rzeczy do spakowania. Wystarczy, że powiążesz swój arkusz inwentarzowy z dobrym systemem etykietowania, a będziesz wiedział dokładnie, co masz i gdzie to masz. Ponadto, jeśli coś zaginie podczas wyprowadzki, dowiesz się jako pierwszy dzięki bardzo szczegółowemu inwentarzowi domu.

Weź tylko dobre rzeczy.

Dobre rzeczy to wszystkie rzeczy, które lubisz, chcesz zachować i zamierzasz wykorzystać w dającej się przewidzieć przyszłości – to rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą do nowego domu. Przeniesienie wszystkich dotychczasowych artykułów gospodarstwa domowego do nowego domu rzadko jest praktyczne i rozsądne, ponieważ całkowita waga przesyłki określa, ile ostatecznie zapłacisz. Jak wspomniano powyżej, szczegółowy inwentarz domu pomoże ci ponownie ocenić twoje materialne skarby i zmniejszyć ich liczbę tylko do niezbędnych.

Zapakuj wszystko, co możesz samodzielnie.

W oczekiwaniu na przybycie przeprowadzek powinieneś wykorzystać pozostały czas w tak sprytny sposób, aby ostatecznie zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze i cenne godziny. Nawet jeśli spodziewasz się przybycia profesjonalnych pakowaczy, zrób sobie przysługę i zapakuj wszystko, co możesz sam.

Przede wszystkim zapoznaj się z konkretnymi rzeczami, których przeprowadzki nie przeniosą się dla Ciebie ze względów bezpieczeństwa i nie trać czasu na pakowanie takich niedozwolonych przedmiotów. Zamiast tego wymyśl dobre sposoby na pozbycie się ich przed dniem przeprowadzki lub zapewnienie ich całkowitego bezpieczeństwa w transporcie.

Po drugie, naprawdę trudne zadania związane z pakowaniem pozostaw wynajętym specjalistom od przeprowadzek (ciężkie i nieporęczne meble, łatwo łamliwe przedmioty kruche, przedmioty specjalne – pianina, stoły bilardowe/snooker itp.), podczas gdy Ty zajmiesz się wszystkim, co jest stosunkowo łatwe do spakowania w górę. Jeśli naprawdę nie masz czasu, zrobisz świetne ubrania, których nie będziesz nosić do czasu przeprowadzki, książek lub innego rodzaju małych i nietłukących się bibelotów.

Oczywiście będziesz potrzebować odpowiednich materiałów do pakowania, aby wykonać zadanie samodzielnie lub przynajmniej w jego części. Zanim jednak zaczniesz spieszyć się z zakupem niezbędnych materiałów do pakowania, zastanów się, jakie artykuły gospodarstwa domowego, które już posiadasz, mogą zastąpić pudła kartonowe, folię bąbelkową i papier do pakowania.