Wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym.

Dla wielu posiadanie domu jest częścią amerykańskiego snu. Dla większości właścicieli domów uzyskanie kredytu hipotecznego to tylko jeden z kroków, jakie należy podjąć, aby się tam dostać.

Jeśli zastanawiasz się nad posiadaniem domu i zastanawiasz się, jak zacząć, trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj omówimy wszystkie podstawy kredytu hipotecznego, w tym rodzaje kredytów, żargon hipoteczny, proces zakupu domu i wiele innych.

Prosta definicja hipoteki.

Zanim się zagłębimy, porozmawiajmy o podstawach kredytu hipotecznego. Po pierwsze, co w ogóle oznacza słowo „hipoteka”?

Prosta definicja kredytu hipotecznego to rodzaj kredytu, który można wykorzystać na zakup lub re finansowanie domu. Kredyty hipoteczne są również określane jako „kredyty hipoteczne”. Kredyty hipoteczne to sposób na zakup domu bez konieczności posiadania całej gotówki z góry.

Kto otrzymuje kredyt hipoteczny?

Większość ludzi, którzy kupują dom, robi to z kredytem hipotecznym. Taki kredyt jest koniecznością, jeśli nie możesz opłacić całego kosztu domu z własnej kieszeni.

W niektórych przypadkach posiadanie kredytu hipotecznego na dom ma sens, nawet jeśli masz pieniądze na jego spłatę. Na przykład inwestorzy czasami hipotecznych nieruchomości, aby uwolnić środki na inne inwestycje.

Aby zakwalifikować się do pożyczki, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Dlatego osoba, która otrzyma taki kredyt, najprawdopodobniej będzie osobą o stabilnych i wiarygodnych dochodach, wskaźniku zadłużenia do dochodu poniżej 50% i przyzwoitej zdolności.

Jaka jest różnica między pożyczką a hipoteką?

Termin „pożyczka” może być użyty do opisania każdej transakcji finansowej, w której jedna ze stron otrzymuje ryczałt i zgadza się zwrócić pieniądze.

Kredyt hipoteczny to rodzaj kredytu, który służy do finansowania nieruchomości. Hipoteka jest rodzajem kredytu, ale nie wszystkie kredyty są hipotekami.

Kredyty hipoteczne to pożyczki „zabezpieczone”. W przypadku pożyczki zabezpieczonej pożyczkobiorca obiecuje pożyczkodawcy zabezpieczenie na wypadek zaprzestania dokonywania płatności. W przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczeniem jest dom. Jeśli przestaniesz spłacać ten kredyt, pożyczkodawca może przejąć w posiadanie Twój dom w procesie zwanym wykluczeniem.

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kiedy otrzymasz taki kredyt, pożyczkodawca daje ci określoną kwotę pieniędzy na zakup domu. Zgadzasz się spłacać pożyczkę – z odsetkami – przez okres kilku lat. Nie jesteś w pełni właścicielem domu, dopóki kredyt hipoteczny nie zostanie spłacony.

Oprocentowanie zależy od dwóch rzeczy: aktualnych stawek rynkowych oraz poziomu ryzyka, jakie pożyczkodawca podejmuje, aby pożyczyć Ci pieniądze. Nie możesz kontrolować bieżących stawek rynkowych, ale możesz mieć pewną kontrolę nad tym, jak pożyczkodawca postrzega Cię jako pożyczkobiorcę. Im wyższy wynik kredytowy i im mniej czerwonych flag masz w raporcie kredytowym, tym bardziej będziesz wyglądać na odpowiedzialnego pożyczkodawcę. W tym samym sensie, im niższy DTI, tym więcej pieniędzy będziesz mieć na spłatę kredytu hipotecznego. Wszystko to pokazuje, że pożyczkodawca jest mniej ryzykowny, co przyniesie korzyści, obniżając oprocentowanie.

Kwota, którą możesz pożyczyć, będzie zależeć od tego, na co Cię stać, a co najważniejsze, od uczciwej wartości rynkowej domu, ustalonej na podstawie wyceny. Jest to ważne, ponieważ pożyczkodawca nie może pożyczyć kwoty wyższej niż szacowana wartość domu. Kalkulator kredytowy może ci pomóc przy wyborze kredytu hipotecznego.