8 pomysłów na dekorację, aby unowocześnić wygląd kuchni.

Chcesz wnieść odrobinę świeżości do swojej kuchni, modernizując ją? Poniższe wskazówki pozwolą Ci po prostu nadać mu nowy, ładny wygląd.

Wybierz stal nierdzewną.

Ten modny materiał pozwoli Ci zmodernizować swoją kuchnię bardzo szybko i tanio. Rzeczywiście, można całkowicie zachować swoje meble kuchenne i tylko zmienić drzwi, aby wybrać modele ze stali nierdzewnej. Łatwy w utrzymaniu, ten lśniący materiał zapewni jasność pomieszczenia, nadając mu jednocześnie zdecydowanie nowoczesny styl. Możesz wzmocnić ten efekt poprzez dodanie do pokoju przyborów i zlewu ze stali nierdzewnej.

Podłoga w dwóch kolorach.

Zmiana jedynej podłogi w kuchni może pomóc w jej modernizacji. Jest to szczególnie przydatne, gdy w kuchni znajduje się stara podłoga z kafelkami lub podłoga o nudnych kolorach. Bezpieczną i modną opcją są dwukolorowe płytki. Na przykład, wybierz czarno-biały, dwa ponadczasowe kolory, które doskonale się łączą, a także dodają pomieszczeniu szyku. To od Ciebie zależy, czy wolisz paski, czy wzór szachownicy, w zależności od Twojego gustu.

Wybierz czarny.

Nie ma lepszego sposobu na zmodernizowanie starzejącej się kuchni niż przemalowanie drzwi jej mebli na czarno. Rzeczywiście, czarna kuchnia jest koniecznością w dzisiejszym wystroju wnętrz. Kolor ten pasuje do wszystkich okładzin ściennych i może być stosowany zarówno z białym, jak i jaśniejszym kolorem, np. czerwonym lub fioletowym. Jeśli chodzi o wykończenie, można wybrać pomiędzy czarnym matowym, czarnym z połyskiem lub lakierem. Podążaj za swoimi pragnieniami, aby wybrać czarny, który spersonalizuje Twoją dekorację.

Oryginalna okładzina ścienna.

Jeśli ściany Twojej kuchni wyglądają na szare i niemodne, wybierz bardziej nowoczesny styl. Możesz wybrać płytkę o oryginalnych kształtach i stworzyć monochromatyczny efekt. Można więc mieszać kolory, ale zawsze zgodnie z tonem mebli, aby uzyskać bardziej harmonijny efekt.

Akcenty kolorystyczne.

Kilka elementów kolorystycznych, najlepiej jasnych, wprowadzi nowoczesność do Twojej kuchni. Najlepiej wybrać jeden i ten sam kolor, który będzie używany na krzesłach, wazonach, ale także na małych, skoordynowanych urządzeniach. Pomyśl również o pomalowaniu wnętrza wnęk lub spodu mebli na ten sam kolor, aby uzyskać mocniejszy efekt przypominający.

Zainstaluj wyspę.

Funkcjonalna i dekoracyjna, kuchenna wyspa jest idealnym elementem do modernizacji tego pomieszczenia. Skoordynuj go z innymi meblami w pokoju, aby nie wyglądał zbytnio jak dodatek. Można na nim postawić krzesła barowe, aby zamienić go w jadalnię. Może również pomieścić płytę grzewczą lub zlewozmywak, w zależności od układu pomieszczenia. Zazwyczaj jest on wyposażony w szafki lub wnęki, które zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Wymień swoje urządzenia.

Modernizacja może również oznaczać nowe technologie. Modernizowana jest również kuchnia w tej okolicy. Możesz więc nadać swojej kuchni prawdziwy lifting z najnowszymi akcesoriami i urządzeniami. Możesz na przykład zainwestować w piekarnik, którego drzwi wsuwają się pod spód, gdy go otwierasz, lub w okap, który jest równie atrakcyjny, co wydajny. Znajdziesz tu również całą gamę programowalnych elementów, które ułatwią Ci codzienne życie.

Zainstaluj oprawę oświetleniową typu designerskiego.

Nadaj swojej kuchni współczesny wygląd za pomocą modnej oprawy oświetleniowej. Na przykład, można zainstalować nowoczesną lampę wiszącą z kilkoma punktami świetlnymi nad stołem kuchennym, wyspą lub blatem roboczym. Do ciebie należy wybór stylu i projektu, który pasuje do twojego pokoju. Oprócz aspektu dekoracyjnego, docenisz również piękną jasność, jaką zapewnia ten dodatek.