Wysoka jakość tkanin i zalety estetyczne podstawowymi atutami asortymentu bielizny pościelowej

Bieliznę pościelową, podobnie jak pościel dom -ową, dobiera się w zależności od wielkości łóżka, ale także w zależności od ulubionych materiałów, bawełny, satyny, lnu lub perkalu oraz estetyki kolorów. Aby sen był niezapomniany, nie ma nic lepszego niż wybór wysokiej jakości bielizny pościelowej, która jest starannie zharmonizowana z ogólną atmosferą sypialni.

Narzuty na łóżka, poszwy na kołdry i poszewki na poduszki, prześcieradła… to produkty, które należy zintegrować z wystrojem sypialni, aby wyglądała estetycznie i była przytulna.

Przed doborem bielizny pościelowej należy poznać szczegóły dotyczące głównych cech materiałów, z których została wykonana, a mamy do wyboru:

  • lekką, łatwą w pielęgnacji, wytrzymałą i komfortową pościel bawełnianą, która zapewnia miękkość i wygodę,
  • najwyższej jakości pościel satynową, wykonaną z delikatnego materiału bez zmarszczek, który nadaje sypialni elegancji i wytworności,
  • idealną na każdą porę roku, pościel lnianą zapewniającą ciepło w zimie i chłód w lecie. Ponadto jej bezpretnsjonalny, surowy wygląd pozwala uzyskać efekt naturalnej autentyczności produktu,
  • pościel perkalową, która jest rodzajem bardzo cienkiej tkaniny bawełnianej i która nadaje tkaninie jeszcze większą miękkość. Pościel perkalowa jest łatwa w pielęgnacji oraz zapewnia elegancki i przyjemny wygląd.

Natomiast materiały mieszane pozwalają w pełni wykorzystać różne właściwości każdej z tych tkanin, dzięki czemu są one mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Wybierając bieliznę pościelową, należy zwrócić uwagę nie tylko na zalety materiałowe tkanin, ale też na efekty stylistyczne, którymi charakteryzuje się każdy z tych materiałów.

Na przykład ekskluzywna bielizna pościelowa ma tę zaletę, że może być regularnie zmieniana, co pozwala stworzyć za każdym razem inną atmosferę w sypialni. Do sypialni zen i sypiali o jasnej, pogodnej stylistyce można wybrać np. bieliznę pościelową w odcieniach bieli lub pościel w odcieniach zieleni, dającą spokojne i pozytywne wrażenie. Bawełniana lub perkalowa poszwa na kołdrę jest idealna dla połączenia efektu miękkości i komfortu. Aby sypialnia wyglądała na pełną przepychu, wybieramy luksusową pościel satynową, która wystrojowi sypialni doda szyku i elegancji. Nie wahajmy się wybierać ciepłych kolorów kamei z ciemniejszymi kolorami, takimi jak brąz, który sygnalizujemy w mniejszych akcentach na poszewce lub bezpośrednio na poduszce.

W sypialni urządzonej w stylu rustykalnym najlepiej sprawdzą się surowe materiały, takie jak len. Warto tu połączyć gładką bieliznę pościelową w naturalnych odcieniach z kwiecistymi poszewkami na poduszki i haftowanymi narzutami na łóżko. W ten sposób można stworzyć w połączeniu z meblami z surowego drewna i kilkoma używanymi przedmiotami dekoracyjnymi wyrafinowany i stylowy zestaw.

Po wybraniu materiału i stylu bielizny pościelowej należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, który jest również bardzo ważny dla komfortu i uzyskania pożądanego efektu – rozmiar pościeli.

Ważne jest, aby nie kupić niewłaściwego rozmiaru bielizny pościelowej, co mogłoby przeszkodzić w dopasowaniu jej do materaca, kołdry lub poduszek. Prześcieradło powinno mieć takie same wymiary jak materac. Poszewka na kołdrę powinna być dopasowana do jej rozmiaru, a sama kołdra powinna wystawać poza boki łóżka, tak aby było dokładnie przykryte.

Dlatego w ofertach można znaleźć różne rozmiary bielizny pościelowej, co zapewnia dokładne przykrycie jedno- lub dwuosobowego łóżka, a mogą to być na przykład poszwy na kołdry o wymiarach 160 x 200 centymetrów oraz 240 x 260 centymetrów, a także mniejsze modele.

Warto podkreślić, że nawet klasyczna, gładka bielizna pościelowa może okazać się idealna, jeśli lubimy zmieniać wystrój i eksperymentować z kombinacjami kolorów i dodatków. Każdy kolor wyraża inne uczucia, a każdy odcień rozbrzmiewa inaczej w pomieszczeniu, wpływając na jego atmosferę. Czasami to właśnie najprostsze rzeczy przekazują najwięcej informacji  szczególnie w połączeniu ze starannie przemyślanymi detalami, takimi jak pufa o fantazyjnej geometrii lub oryginalne poszewki na poduszki, co dodatkowo tworzy wizualny kontrast.