Podłoga pokładowa.

Parkiet pokładowy.

Coraz większą popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań staje się parkiet pokładowy. Jest to materiał przypominający drewnianą podłogę, który możemy swobodnie zamontować wilgotnych pomieszczeniach takich jak Łazienka. Jest odporne na wilgoć, co odróżnia go od tradycyjnego drewna. Nie zostanie on zniekształcony w wyniku częstej długotrwałej styczności z wodą. Wybór ten może zastąpić tradycyjne płytki, które znaleźć możemy w większości Łazienek. Dziś chcielibyśmy przedstawić państwu kilka zalet oraz wad tego rozwiązania. Być może dzięki nam podejmiecie decyzję czy ten produkt sprawdzi się również w Waszym domu.

Zalety

Parkiet pokładowy bo naprawdę wiele zalet, które sprawiają, iż wzbudzają zainteresowanie dużej ilości klientów. Pierwszą ważną cechą, o której chcielibyśmy wspomnieć jest jego wyjątkowy wygląd. Jest on klasyczny i elegancki dzięki czemu nadaje wyjątkowego charakteru naszej łazience. Ważne jest również to, iż parkiet ten jest bardzo prosty w codziennym oczyszczaniu. Jest on zatem wygodnym rozwiązaniem do codziennego funkcjonowania. Jest to materiał, który sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach, ponieważ jak już wcześniej wspominaliśmy jest odporny na działanie wilgoci. Jest to produkt bardzo prosty montażu, poradzi sobie w tym zadaniu nawet amator. Chcę zwrócić uwagę również na to, iż materiał ten jest produktem wysokiej jakości, który będzie służył nam przez wiele lat. Na pewno zwrócicie uwagę, że nie ulega on uszkodzeniu przy codziennym funkcjonowaniu.

Wady

Niestety możemy więc też wady podłogi pokładowej. Nie ma ich dużo jednak warto o nim wspomnieć, ponieważ mogą mieć one dużo znaczenie dla osób urządzających wnętrza. Największą wadę tego materiału jest wysoka cena jego montażu. Cena za metr kwadratowy podłogi pokładowej może wynosić nawet 400 zł. Niestety nie każdy klient może pozwolić sobie na to ze względów finansowych. Jeśli jednak klienci decydują się na jego zakup powinni pamiętać, że jest to materiał nieodporna szczotkowanie. Powinniśmy zatem unikać takiego sposobu oczyszczania. Ostatni minusem, o którym chcielibyśmy wspomnieć jest fakt, iż ten rodzaj parkietu powinien być regularnie naoliwiony. Zwiększa to jego trwałość i nadaje mu pięknego wyglądu. Może by to jednak uciążliwe, dla osób które nie chcą zwiększać ilości swojej pracy i obowiązków w domu. Są to wszystkie wady parkietu pokładowego, które potrafimy wymienić. Osoby, które zakochały się w jego wyglądzie na pewno bardzo szybko i łatwo poradzą sobie z tymi problemami.