Wnętrze w stylu skandynawskim i jego cechy.

Styl skandynawski dla salonu i innych wnętrz.

Styl skandynawski, to duże pomieszczenia, jasne kolory ścian, jasne elementy, firanki w kolorze bieli. Nie ma tu miejsca na żywe, ostre kolory w postaci czerwieni czy też mocnej pomarańczy albo brązu. Tu już są inne elementy, które górują w pomieszczeniach, a zwłaszcza musi padać światło, które odsłoni całe wnętrze pomieszczenia.

Styl skandynawski cechuje między innymi światło, jasne wnętrza, duże przestronne, z dużymi oknami. Styl ten można by powiedzieć, że z jednej strony jest bardzo elegancki, a z drugiej zimny, białe kolory są nie zawsze doskonałym kompanem na cały dzień. Z kolorami jest tak jak z ludźmi. Czerń może nas męczyć, a niebieski, czy biały to kolory zimne, zaś czerwony, pomarańczowy i żółty są kolorami ciepłymi. Dlatego też styl skandynawski nie podpadnie do gustu każdemu, gdy mamy poczucie zimnych biały ścian, to wybierzemy, taki styl, który będzie nam pasował.

Skandynawia to zupełnie odmienna kultura, jak i styl mieszkania jest odmienny od polskiego, tak i kuchnia, menu, zupełnie dobiega od tradycyjnej polskiej kuchni, tu górują ryby i inne zwierzęta, jak renifery w potrawce.

Wnętrze w stylu skandynawskim to elementy, jak meble, kanapy, narożniki, firanki i zasłony są w kolorze jasnym lub zupełnie białym, jak śnieg. Jednak sama podłoga jest zachowana w kolorze brązu, naturalnego drewna.

Reasumując, styl skandynawski to nic innego, jak zachowanie optycznie wielkiego wnętrza, wypełnionego czystą bielą i mnóstwem światła oraz eleganckich dekoracji i elementów.