Jak w prosty i szybki sposób odświeżyć wnętrze

Zmian wnętrza zawsze poprawia samopoczucie. Choćby była najmniejsza. Zmiany te nie muszą wcale oznaczać zrywania podłóg czy mu kucia ścian. Odświeżenie wyglądu wnętrza, nie musi kosztować milionów.

Nakładki na parapety

Parapety, to element wyposażenie prawie każdego pomieszczenia. Są również narażone na częste zniszczenia poprzez doniczki z kwiatami czy inne stawiane na nim drobne ozdoby. Nieestetycznie wyglądający parapet psuje wygląd całego pomieszczenia. Dawniej ciężkie długie firany maskowały pewne uszkodzenia. Aktualnie modne są delikatne,  krótkie firanki, rolety czy żałuję. Nie możesz już liczyć na ukrycie niektórych mankamentów. Pomocne w tej sytuacji odbędą nakładki parapetowe. W sklepie budowlanym dostępne są różne kolory. Do ich montażu nie są potrzebne specjalne narzędzia. Wystarczy, że przytniesz odpowiednio wybrany model i przykleisz do osuszonego, oczyszczonego podłoża. Zdejmij folię i przymocuj zaślepki. Zabezpiecz silnikiem powierzchnię między ścianą a parapetem.

Panele ścienne

W sklepach budowlanych dostępne są również panele ścienne imitujące drewno czy cegłę. Taki panel przymocowany na ścianie nada wnętrzu specyficzny charakter. Umieść go przy biurku, za łóżkiem czy stołem. W ten sposób uwypuklisz wybraną przestrzeń. Szeroka oferta paneli ściennych z PCV umożliwi realizację każdej wizji aranżacji wnętrza.

Renowacja mebli

Jeśli meble, ktore posiadasz są w dobrym stanie technicznym, ale widać już na nich  zadrapania, odbarwienia – odnów je. Jeśli przedmiot wykonany jest ze sklejki użyj farby kredowej. Tego typu farby dobrze kryją i nadają malowanej powierzchni naturalny efekt. Przed pracą oczyść i odtłuść malowaną powierzchnię. Jeśli nie czujesz się dobrze z pędzlem w ręku, do renowacji użyj okleiny meblowej. Przy renowacji mebli możesz zmienić również uchwyty do szafy, szafki i komody. Wystarczy, ze wykręcisz stare i założysz w ich w miejsce nowe.

Malowanie płytek

Ciekawym rozwiązanie na zmianę wystroju łazienki jest możliwość malowania płytek. Nie ma już potrzeby zrywania ich ze ścian. Wystarczy pomalować. Farba nadaje się zarówno na ścianę jak i podłogi. Przed wykonaniem prac zapoznaj się dokładnie z instrukcją.

Dodatki

Wnętrze zmienić można również poprzez zmianę dodatków. Wymiana zasłon, dywanów, poszewek na poduszki, narzut również może odmienić wnętrze twojej sypialni  i salonu. Odpowiednio dobrane dodatki sprawia, ze całość będzie tworzyła stylową aranżacje i zmienią wygląd pomieszczenia.

Nawet niewielkie zmiany mogą spowodować, ze w swoim domu będzie się Tobie mieszkało lepiej. Poza tym, rozmyślanie na sposobem zmiany wnętrza i realizacja pomysłu może być świetną zabawą.