Kuchnia w stylu minimalistycznym.

Kto mówi, że minimalistyczny styl nie może się przyjąć w kuchni? Cóż, przynajmniej nie my! Dowiedz się, jak zaprojektować minimalistyczną kuchnię.

Fontanna naturalnego światła.

Jasna kuchnia jest prawdziwym źródłem dobrego samopoczucia i radości. Z tego powodu, nie należy wahać się zdecydować na duże okna, nawet jeśli oznacza to zastąpienie ich oknami wykuszowymi, zwłaszcza jeśli podejmujesz prace remontowe lub budowę nowej kuchni. Kiedy pierwsze lub ostatnie promienie słońca kąpią się w pokoju w delikatnym świetle, panuje spokojna atmosfera.

Przestrzeń do łatwego przemieszczania się.

Niezależnie od tego, czy jesteś sam, dwie lub pięć osób mieszkających pod jednym dachem, przestronna kuchnia jest o wiele przyjemniejsza. Jeśli jednak Twoja kuchnia jest stosunkowo niewielka, można ją zmienić tak, aby wyglądała na większą, zwłaszcza z praktycznym i sprytnym miejscem do przechowywania. W przypadku minimalistycznej kuchni wskazane jest więc, aby nie mieć zbyt wielu mebli, nawet jeśli oznacza to zastąpienie stołu centralną wyspą z kilkoma stołkami barowymi po jednej stronie. W skrócie, pomyślcie o zasadach Feng Shui.

Powierzchnie wolne od bałaganu.

Blaty robocze, wyspy i inne powierzchnie do gotowania muszą być wolne od zagłębień, aby stworzyć minimalistyczny styl. Jak wyżej, należy uważać, aby żadne przedmioty ani bibeloty nie przeciążały powierzchni. Koszyk na owoce, wazon lub świece na blacie roboczym mogą być więcej niż wystarczające do udekorowania kuchni.

Niewidzialne urządzenia.

Aby zapewnić maksymalną przestrzeń, decydujemy się na duże urządzenia do zabudowy (piekarnik, mikrofalówka) oraz małe niewidoczne urządzenia, takie jak tostery, miksery lub czajniki, które będą przechowywane w szafkach. Można jednak wybrać małe, designerskie urządzenia, aby były one widoczne.

Szafy bez uchwytów.

Kolejny kluczowy element minimalistycznej kuchni? Szafki bez uchwytów! Wybór szafy bez widocznych uchwytów zapewnia czystą, czystą i schludną powierzchnię. Bardziej estetyczny niż cokolwiek innego, ten trik pozwala na wizualnie niezakłóconą kuchnię.

Oświetlenie wkomponowane w ściany i sufit.

Sprytne może być również wybranie sportu w zabudowie, aby uniknąć zagracania pokoju kloszami, lampami podłogowymi itp. Wizualnie, nie będziesz miał przewodów zwisających z podłogi lub sufitu, ale raczej schludne i estetyczne renderowanie.

Stonowana kolorystyka

Skromność może być jednym z kluczowych słów minimalistycznej dekoracji. W przypadku gorącej kuchni należy wybrać maksymalnie 2 do 3 różnych kolorów. Mamy tu na przykład białe szafki, jasnoszarą podłogę i blat roboczy oraz drewnianą część ścienną. Oprócz tego, że są trzeźwe, te kolory są ponadczasowe.

Materiały.

Minimalistyczny styl opowiada się za naturalnością. Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, pokój dzienny czy minimalistyczna sypialnia, zawsze integruje jeden lub więcej surowych elementów, takich jak drewno, rattan czy kamień. Wybierz drewniane taborety lub szafki, na przykład betonową podłogę, fragment ceglanej ściany.

Wzornictwo zastawy stołowej

Minimalistyczna kuchnia z niedopasowanymi lub zbyt jaskrawo kolorowymi naczyniami? Nie do pomyślenia. Dbasz o swoje potrawy starannie dobierając talerze, kubki, miseczki i inne eleganckie dania. Najlepiej monochromatyczne, preferują zastawę stołową projektanta, jak wyżej. Ceramika lub porcelana, szary, matowy efekt czerni, bieli lub marmuru, jak tutaj, postawić wszystko na piękną usługę.

Zawsze trochę zieleni!

I oczywiście, nie zapomnij zaprosić natury do swojej kuchni! Niezastąpione w naszych wnętrzach, rośliny są tak samo pożądane dla ich dekoracyjny aspekt, jak dla ich korzyści zdrowotnych. Nie oszczędzamy więc na zieleni i instalujemy 2 lub 3 ładne rośliny w naszej nowej minimalistycznej kuchni.