Jak dobierać kołdrę do pory roku?

Zakup kołdry 4 pory roku to świetne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, czasu, a także miejsca w domu. Trzymanie w szafie zapasowego okrycia wymaga sporej ilości miejsca, dlatego dla wielu osób może być problematyczne. Dzięki właściwościom kołdry całorocznej, można dostosować jej termoizolację do warunków panujących w pomieszczeniu.

Jakie są dobre kołdry całoroczne?

Kołdra całoroczna to produkt uniwersalny, który zapewnia komfortowy sen, niezależnie od temperatury w sypialni i pory roku. Występuje np. w wersji z wkładem mającym właściwości grzewcze, który można wyjąć w okresie letnim. Mogą być to również dwie kołdry połączone np. rzepami. Poszukując kołdry 4 pory roku, można zdecydować się na kołdrę półpuchową, która skutecznie zapobiega przegrzaniu się organizmu latem, a w okresie letnim chroni ciało przed nadmierną utratą ciepła. Jednocześnie świetnie radzi sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci.

Jaką kołdrę wybrać na lato?

Jedną z propozycji okryć na lato jest kołdra z wiskozą bambusową. Jest to materiał produkowany ze zmiażdżonych łodyg bambusa. Produkt ten wyróżnia się lekkością i dużą przewiewnością. Ma też właściwości higroskopijne, antybakteryjne i zapobiega rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów. Ponadto może być stosowany przez osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry, a także alergie skórne i wziewne. Jest łatwy w konserwacji i można czyścić go w domowej pralce, w razie zabrudzenia lub przepocenia. Należy jedynie unikać mocnych detergentów piorących oraz płynów zmiękczających, ponieważ mogą uszkodzić delikatne włókna bambusa.

Jaka jest najlepsza kołdra na zimę?

Za najlepsze okrycie na zimę, uznawana jest kołdra z wypełnieniem z puchu gęsiego. Ma on znakomite właściwości termoregulacyjne, dlatego świetnie sprawdza się też jako wypełnienie kołdry 4 pory roku. Jest bardzo lekki, sprężysty i puszysty, dlatego zapewnia bardzo przyjemne okrycie ciała. Daje poczucie komfortowego ciepła i pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury podczas snu. Osoby, które często marzną lub chcą używać okrycia podczas niskich temperatur, powinny zdecydować się na kołdrę mającą 1,6 kg wsad w rozmiarze 180 cm x 200 cm. Wysokiej jakości kołdry puchowe, które można zakupić np. w sklepie internetowym PenPol. Mogą być używane również osoby z alergiami, ponieważ wkład z puchu jest dokładnie oczyszczany i dezynfekowany.