Czyszczenie płynnym ozonem: wszystko, co musisz wiedzieć.

Czym jest ozonowanie? Na czym polega czyszczenie ozonem? Podstawą tego systemu jest stosowanie płynnego (lub wodnego) ozonu w celu zastąpienia chemicznych środków dezynfekujących. Środki dezynfekujące są nr 1 na naszej liście 10 najbardziej toksycznych, więc to świetne miejsce na początek! Wodny lub ciekły ozon jest prawdopodobnie najbardziej błędnie rozumianą i złośliwą technologią, z której korzystamy, głównie z powodu ogólnych nieporozumień dotyczących ozonu. Dlatego stał się przedmiotem nadmiernej troski.
Aby wyjaśnić sprawę, przygotowaliśmy listę często zadawanych pytań, które otrzymaliśmy i odpowiedzieliśmy dla klientów.

Jak bezpieczny jest płynny ozon?

Ciekły ozon jest w rzeczywistości silnym utleniaczem. Nie oznacza to jednak, że jest żrący lub palny w postaci wodnej (tj. roztwór wodny). W domowych i komercyjnych zastosowaniach czyszczących jest całkowicie bezpieczny i nie zaszkodzi gołej skórze. W rzeczywistości może pomóc zabić zarazki, z którymi Twoje ręce mogły się zetknąć podczas procesu czyszczenia. Dlatego nie musisz nosić osobistego wyposażenia ochronnego, takiego jak rękawiczki, tak jak w przypadku szorstkich, chemicznych środków czyszczących.
Problem z ciekłym ozonem zwykle polega na odgazowywaniu i stawaniu się gazem, który rozpuszcza się na odpowiednich poziomach i rozpyla pod bezpiecznym ciśnieniem, nie wystarczy. Biorąc to pod uwagę, nikt nigdy nie zmarł z powodu narażenia na płynny ozon, podczas gdy każdego dnia ktoś umiera z powodu narażenia na chemikalia domowe. W rzeczywistości personel sprzątający z astmą używający naszego produktu twierdzi, że ich oddychanie jest idealne po pracy z nim przez 8 godzin, w przeciwieństwie do wpływu chemikaliów na ich oddychanie pod koniec zmiany.

Czy płynny ozon jest szkodliwy dla osób cierpiących na astmę?

Nie. Istnieje wiele pomyłek między ciekłym i atmosferycznym ozonem. Jednak wysokie stężenia atmosferycznego (gazowego) ozonu są szkodliwe dla astmy i alergików. Gaz ozonowy wskazuje, że istnieją inne zanieczyszczenia atmosferyczne, które również wpływają na astmę i alergików, takie jak lotne związki organiczne, tlenki azotu, kurz i pyłki. Będąc szybszym i łatwiejszym do zmierzenia niż tysiące zanieczyszczeń powietrza, ozon jest źle oceniany.

Wytworzony przez człowieka ozon atmosferyczny może być również wytwarzany przez generatory i filtry oczyszczające powietrze w celu dezodoryzacji i dezynfekcji pomieszczeń, takich jak sale operacyjne, pokoje hotelowe, a nawet domy uszkodzone przez warunki pogodowe. Osoby cierpiące na alergie i astmę powinny rzeczywiście uważać na takie aplikacje o wysokim stężeniu.

Płynne środki czyszczące ozon różnią się od atmosferycznych generatorów ozonu. Tworzą gaz ozonowy podawany do medium wodnego, w przeciwieństwie do powietrza. Ponieważ ozon jest niestabilną cząsteczką, zamienia się w tlen szybciej niż woda odparowuje bez odgazowywania. W ten sposób płynny ozon jest bezpieczną i preferencyjną alternatywą dla chemicznych środków dezynfekujących, z których wiele samo wywołuje astmę.

Sprzątanie, a ozon.

Ozon cały czas unosi się w powietrzu wokół nas. Występuje naturalnie w środowisku i jest po prostu aktywowanym tlenem – pomyśl o świeżym zapachu po burzy i jest to ozon.

Ozon działa jak naturalny środek czyszczący. W kontakcie z zapachem (lotnym związkiem organicznym) zachodzi reakcja chemiczna i zapach utlenia się do nieszkodliwej, bezwonnej substancji.

Nie jest to proces maskowania – zapachy są trwale usuwane.

Ozon działa również jako naturalny środek odkażający. Zabija większość bakterii, patogenów i wirusów, w tym E-coli i MRSA, i pozostawia leczone obszary higienicznie czyste.