Jaki wybrać stół do kuchni?

Wiadomo, że remonty były i zawsze będą robione. Jedni robią je często, a inni raz na pięć lub więcej lat. Jedni decydują się tylko na pomalowanie ścian, a inni chcą także wymieniać meble na nowe. Bardzo często remontowane są kuchnie. A wiadomo, że jak jest kuchnia, to i musi być nowy stół. Tylko pytanie jaki stół do kuchni najlepiej wybrać.  Dużo osób ma dylemat. Wszystko to jednak zależy od tego jak dużą mamy kuchnię i czego w ogóle oczekujemy od tego stołu. Wiadomo, że inny stół wybierzemy do większej kuchni, a inny do większej. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie stoły do kuchni można kupić. Dlatego też warto zapoznać się z treścią. Być może kogoś zainspiruje i zdecyduje się na kupno któregoś stołu.

 Rodzaje stołów kuchennych

Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów stołów. Wyróżniają się one zarówno kształtem jak i materiałem, z którego zostały one zrobione. Wyróżniamy stoły kwadratowe, prostokątne czy nawet owalne. Tylko od nas zależy jaki wybierzemy. Tylko pytanie gdzie najlepiej kupić stół kuchenny? Otóż możemy to zrobić w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Wiadomo, że zakupy online są znacznie tańsze, gdyż sklepy stacjonarne same narzucają sobie ceny i marżę.

Każdy wie, że chyba najbardziej funkcjonalne ze względu na kształt są stoły kuchenne z prostokątnym lub kwadratowym blatem. Wszystko dlatego, że można ustawić je przy ścianie. Są także w stanie zmieścić się nawet w dość  ciasnych wnętrzach. Czego niestety nie można powiedzieć o stołach owalnych i okrągłych. Niby są one wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale niestety minusem jest to, iż zajmują one dużo miejsca w kuchni. Dlatego nie są one dobrym rozwiązaniem dla małych kuchni. W dość małych pomieszczeniach bardzo dobrze może sprawdzić się mebel z rozsuwanym blatem.

Trzeba wspomnieć, iż podczas kupowania stołu do kuchni, warto dobrze przemyśleć, na jakim meblu najbardziej nam zależy. Pod uwagę powinniśmy wziąć między innymi:

  1. Trwałość,
  2. Wysokość,
  3. Wymiary blatu,
  4. Materiał ( kamienny, drewniany, laminowany, z płytek ceramicznych, ze szkła hartowanego).

Jak ustawić stół?

Trzeba dodać, iż dostęp do stołu w kuchni powinien być oczywiście maksymalnie ułatwiony. I to ze wszystkich stron.  Jednak taka możliwość jest tylko w większych pomieszczeniach. Natomiast jeśli mamy małą przestrzeń kuchenną i liczy się każdy centymetr to już sobie na takie ułożenie nie pozwolimy. W tym przypadku, w takim pomieszczeniu można umieścić blat przymocowany do ściany lub jakiś mały stolik,, przy którym można w pozycji siedzącej wykonać niektóre czynności związane z przygotowaniem posiłków. A jak wygląda sprawa z oświetleniem? To proste. Najlepszą opcją jest umieszczenie lampy wiszącej z dużym kloszem czy abażurem tuż nad stołem. Warto zapamiętać, iż klosz nie może być przezroczysty i oczywiście nie powinien wisieć zbyt nisko. Wszystko dlatego, że będzie raził w oczy. Z kolei lampa umieszczona za wysoko oświetli jedynie czubki głów.

Ponadto fajnie wygląda, jak stół do kuchni występuje jako przedłużenie wyspy kuchennej. Ustawiamy go przy ścianie bądź w centrum wnętrza.  Stół owalny lub prostokątny, zapewnia duży komfort użytkowania nawet podczas obiadów w licznym gronie. Dlatego większość osób właśnie decyduje się na wybór tych rodzajów. Każda osoba, która siedzi przy stole powinna mieć odpowiednią ilość miejsca, aby wygodnie spożyć posiłek. Natomiast jeśli chodzi o  blat to powinien być na tyle duży, by bez problemu pomieścić wszystkie potrawy przygotowane na większe okazje.

Jeśli zatem ktoś stoi przed wyborem stołu kuchennego to warto poszukać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jest tam na tyle duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kwestia tylko ceny, jaką jesteśmy w stanie wydać na stół. Można także zamówić stół na zamówienie u stolarza.