Jaki jest koszt podłogi z desek?

Bardzo dużo ludzi decyduje się obecnie na wykonywanie różnych remontów. Czy to w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. Wiadomo, że każdy chce co kilka lat zmieniać wygląd wnętrza pomieszczeń. Jak ktoś maluje ściany farbami, to na pewno zdaje sobie sprawę, że co dwa lub trzy lata najlepiej jest odświeżać kolory. Ściany mimo wszystko szybko się brudzą. A jak ktoś wymienia meble to warto wspomnieć, iż fajnie jest także zmienić podłogę. Nie każdy wie, ale podłoga jest także bardzo ważna. Wszystko dlatego, że wypełnia całość. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić ile kosztuje ułożenie podłogi z desek . Dużo osób zastanawia się czy w ogóle opłaca się kłaść deski na podłogę, gdyż uważają, że szybko się rysują. To nie prawda. Są one wytrzymałe i bardzo eleganckie. Wiadomo, że na rynku można znaleźć kilka rodzajów desek. Dlatego warto zapoznać się z treścią tekstu. To właśnie tutaj będzie można dowiedzieć się jakie są rodzaje i ile kosztują. To na pewno przydatne informacje dla osób, które mają dylemat i nie wiedzą co wybrać.

 Cena podłogi z desek

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę, że z roku na rok ceny materiałów znacząco rosną. Tym bardziej teraz w obecnej chwili. Można zauważyć także to, iż w jednych sklepach ten sam materiał kosztuje drożej niż w innym. Oczywiście ceny narzucają sobie sklepy same. Zależy ile naliczą sobie marży. Dlatego przed zakupem drewna na podłogi, warto zorientować się w kilku miejscach, porównać ceny i dopiero wtedy kupić. Po co niepotrzebnie przepłacać. Dużo osób zastanawia się w ogóle, jaki będzie całkowity koszt podłogi z desek. Oczywiście w dużej mierze to zależy od tego jaki jest jej metraż. Wycena podłogi drewnianej w domu wykonywana jest przez fachowca. I właśnie ważne jest to, iż to właśnie od tego zawsze należy zacząć wycenę, która będzie obejmowała koszty materiałów i robocizny. Ważne jest to, aby posadzka była niepopękana i prosta.  Bardzo ważne są także różne parametry dotyczące ściskania i odrywania. Montażysta będzie zajmował się sprawdzeniem stanu posadzki. Wszystko dlatego, że to on ma do tego specjalne urządzenia.

Także jak widać na cenę podłogi składa się wiele czynników. Na pewno jest to stan podłogi, no i oczywiście rodzaj desek drewnianych, jakie zostały wybrane. Jednak nie tylko. Do ceny trzeba doliczyć także ceny materiałów wykończeniowych, izolacyjnych i podkładów oraz różnego rodzaju kwoty, które związane są z ekspertyzą, oględzinami, pracami rozbiórkowymi oraz przygotowującymi podłoże. Nie każdy wie, ale najtańsze potowe podłogi drewniane można już dostać  w sklepach za około 110 złotych za metr kwadratowy. Taka jest cena  za dąb klepka, który posiada grubość 16 milimetrów, szerokość – 70 mm, a długość – 490 mm. Jest to klepka parkietowa gotowa. Jednak na pewno zdarzają się także droższe podłogi. Do tego trzeba położyć listwy, a to już kolejne 5-8 zł za metr kwadratowy. Jeśli trzeba zrobić wylewkę to cena waha się do 45 zł za metr kwadratowy. Jeśli ktoś chce dodatkowo ogrzewanie podłogowe, to musi liczyć się z większymi kosztami bo od 45 do 100 zł za metr. Jeśli wybierzemy deski podłogowe to koszt wynosi od 120 zł za metr kwadratowy. Jednak tutaj to wszystko zależy od rodzaju drewna.  Jeśli chcemy mieć mozaikę, to montaż wyniesie ok. 25-40 zł za metr. Natomiast parkiety to koszt od 80 zł za metr.

Deski drewniane można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Z tym, że często ta druga opcja wydaje się być najlepsza, gdyż jest znacznie tańsza. Jednak w takim przypadku to my sami musimy zmierzyć jaki metraż ma nasza podłoga, abyśmy wiedzieli ile zamówić. Montaż deski podłogowej nie jest trudny, więc na pewno każdy sam sobie z tym poradzi. Jeśli nie to zawsze można zatrudnić odpowiednią ekipę, ale wtedy koszty będą znacznie większe. Trzeba będzie doliczyć robociznę.