Jak powiesić szafki kuchenne na listwie?

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę jak ważne są meble w każdym pomieszczeniu. Szczególnie jeśli chodzi o kuchnię. Meble kuchenne są wręcz niezbędnym elementem wyposażenia i to dosłownie w każdej kuchni. Bardzo dużo ludzi rezygnuje z wiszących szafek. Niektórzy nawet nie mogą ich mieć, ze względu na posiadane skosy w pomieszczeniu. Jednak w większości wypadków nadal pozostają one niezastąpione. Warto je mieć, gdyż dzięki temu jest więcej miejsca do schowania różnych akcesoriów, przypraw czy sprzętów AGD. Dzięki nim możemy maksymalne wykorzystywać niewielkie przestrzenie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak powiesić szafki kuchenne na listwie. Nie każdy wie jak to zrobić, gdyż ludzie boją się, że po prostu spadną na podłogę i się zniszczą. Dlatego też warto zapoznać się z treścią tekstu. Być może ktoś skorzysta z rad i uda mu się zawiesić samodzielnie szafki w swojej kuchni.

Jak dobrze powiesić szafki na listwach?

Każdy wie, że meble kuchenne nie są tanie. Dlatego też dużo ludzi wybiera dobre jakościowo, aby posłużyły im kilka lub kilkanaście lat. Zatem dużo osób decyduje się na szafki wiszące. Jednak chcąc je po prostu zamontować, potrzebna jest do tego listwa do wieszania szafek. Jednak to nie wystarczy. Potrzebujemy do montażu także innych akcesoriów, które nie są widoczne gołym okiem, ale wpływają na to, by meble był stabilne. Dlaczego ludzie wolą wiszące szafki? Oprócz tego, że zajmują mniej miejsca, to takie rozwiązanie jest bardzo wygodną opcją. Przede wszystkim dlatego, iż  nie musimy schylać się, aby wyciągnąć najpotrzebniejsze rzeczy. Ułożenie Jednak często ludzie mają problem z ich powieszeniem. Dla innych jest to problem. Dlatego naprawdę warto wiedzieć jak zrobić to w sposób prawidłowy.  Na pewno potrzebna będzie do tego listwa do wieszania szafek. Na pewno większość osób zdaje sobie sprawę z tego, iż montaż szafek wiszących nie jest w żaden sposób jakoś mocno skomplikowany, jednak warto przed rozpoczęciem tego zadania zapoznać się z tematem, lub po prostu zatrudnić fachowca, który ma doświadczenie w wieszaniu mebli.

Co trzeba najpierw zrobić?

Otóż ważne jest to, aby na początku każdy, kto chce wieszać szafki kuchenne powinien ustalić, wymierzyć  zaznaczyć wysokość, na jakiej mają być one powieszone. Trzeba także sprawdzić, czy dane szafki będą wisieć na odpowiedniej wysokości od ziemi i od blatu. Następnie każdy powinien wziąć do ręki poziomicę w celu określenia odpowiedniego poziomu.  Następnie trzeba zaznaczyć miejsca na otwory. Gdy już to mamy zrobione, wtedy można je wywiercić. Jednak należy pamiętać o tym, aby zachować kąt prosty między wiertłem a ścianą. Kolejną czynnością jest nic innego jak  przyłożenie danej listwy montażowej do ściany do wieszania szafek i przykręcenie jej w danym, określonym miejscu. Nie można zapomnieć o tym, iż do zawieszania szafki na listwie konieczny jest także montaż zawieszek meblowych w korpusie szafki. Na tak przygotowanej listwie można  śmiało już mocować szafki.  Gdy już to zrobimy, kolejne co trzeba zrobić to wyregulować  odchylenia w pionie i poziomie oraz dosunąć szafki do powierzchni ściany. Później staramy się wyregulować wszystkie niedoskonałości tak, by meble równo wisiały.

Jak widać wieszanie szafek nie jest trudne, więc każdy powinien poradzić sobie samodzielnie. Jeśli jednak ktoś się boi to może zatrudnić fachowców, którzy to za nich zrobią. Można także dopytać pracowników, którzy dane meble przywiozą czy pomogliby zawiesić. Zawsze fachowiec zrobi to szybciej i sprawniej. Pamiętajmy, że  podczas gdy szafki będą wisiały na jednej ścianie, ich montaż rozpoczynamy od jednego z krańcowych modułów. To bardzo ważne. Tak samo ważne jest to, iż zamontowane dwie szafki koło siebie, możemy także skręcić ze sobą. Zawsze to będzie jeszcze bardziej bezpieczne.