Jaki musi być materac, by się wyspać?

Wstajesz rano niewyspany? Mimo długiego odpoczynku? A może po porannym wstaniu bolą Ciebie plecy? Budzisz się codziennie, wciąż niewyspany? Oznacza to, że masz źle dobrany materac, który właśnie tak skutkuje. Musimy, wtedy przemyśleć sytuację i pomyśleć nad zmianą materaca. Jednak każdy w tym momencie zada sobie pytanie, jaki materac będzie odpowiedni przy takowym wyborze. Dlatego, też powstał ten artykuł jak dobrać materac.

Jak dobrze dobrać materac do swojego ciała?

Decyzja o zmianie materaca jest bardzo ważna, ponieważ podczas całego dnia 24 godzin spędzamy na nim ponad 1/3 dnia. W trakcie tego nasz organizm wypoczywa na kolejny dzień i kolejne działania. Pamiętaj, wybierając, materac inwestujemy, w siebie na długie lata. Podczas dobrze dobranego materacu zapewniamy sobie:

  • Lepsze zdrowie.
  • Lepsze samopoczucie.
  • Złagodzenia różnego rodzaju dolegliwości, które mogą występować podczas złego dobrania materaca.

Na co zwracać uwagę?

Warto zwrócić uwagę na warstwy i właściwy dobór pokrowca, stelaża, mają to wpływ na jakość naszego snu. Prawidłowo dobrany materac powinien dopasować się do naszego kształtu ciała, a nie my pod materac. Kolejną uwagę, na którą trzeba, zwrócić uwagę jest, to twardość materaca. Twardość materaca sprawi, że nasz kręgosłup jest w stanie prawidłowo się odprężyć w takich pozycjach jak “na wznak”. Pozwoli też na lekkie, naturalne wygięcie. Jednak takowa pozycja, która jest nazywana “na boku” pozwala na utrzymanie kręgosłupa w linii prostej.

Co może się stać, podczas wybrania, materaca zbyt miękkiego?

Jeżeli wybierzemy, materac zbyt miękki to pod naszym ciężarem ciała zostanie, on wygnieciony w łuk. Powoduje to tym samym wygięcie kręgosłupa, które może powodować dolegliwości i ból.

Co się stanie, wybierając, materac zbyt twardy?

Wybierając materac zbyt twardy, znów pogorszymy sytuację. Dlaczego? Dlatego, że między materacem a ciałem wytworzymy pustą przestrzeń. Nie zadziała on wtedy pozytywnie, dlatego, że w którymś momencie wykrzywi nasz kręgosłup. Wówczas, którego znów poczujemy dolegliwość i ból. Pamiętaj, że najważniejszym elementem pozwalającym na dobre dobranie materaca jest jego odpowiednia grubość, jak i twardość. Musisz dobrać materac pod swoje oczekiwania.

Podsumowanie

Wiesz już jak dobrać materac odpowiedni pod swoje ciało i łóżko i jakie elementy na to wpływają. Wiesz, też co wpływa, na Twoje złe samopoczucie i niewysypianie się nawet, wtedy gdy śpisz już długo.