11 narzędzi, których potrzebuje każdy elektryk

Każda branża ma preferowany zestaw narzędzi. W przypadku elektryków istnieje kilka niezbędnych narzędzi, których absolutnie każdy elektryk potrzebuje, aby wykonywać swoją pracę bezpiecznie, skutecznie i na doskonałym poziomie. Oto artykuły elektryczne, których potrzebuje każdy elektryk.

1. Multimetr.

Multimetr mierzy wiele właściwości elektrycznych, w tym napięcie, prąd, rezystancję oraz napięcie i prąd. Multimetry są dostępne jako urządzenia analogowe lub cyfrowe, a nowsze wyposażone są w wyrafinowane dzwonki i gwizdki, takie jak Bluetooth i kamery termowizyjne.

2. Tester napięcia.

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przewód lub urządzenie jest „pod napięciem”, tak jakbyś pracował na przewodzie pod napięciem, może to mieć niebezpieczne konsekwencje. Używane do szybkiej kontroli bezpieczeństwa, aby upewnić się, że w przewodzie lub urządzeniu elektrycznym nie ma napięcia, testery napięcia są absolutną koniecznością. Jeśli możesz, weź bezdotykowy tester napięcia. Mogą wykrywać prąd bez dotykania przewodu lub gniazdka.

3. Ściągacz izolacji.

Dzięki różnorodnym otworom, które zapewniają możliwość pracy z różnymi rozmiarami przewodów, ściągacze są używane do cięcia i zdejmowania izolacji z przewodów elektrycznych. Uchwyt powinien być zawsze wygodny do trzymania i łatwy do uchwycenia. Niektóre narzędzia do ściągania izolacji zawierają nawet zęby tnące, dzięki czemu można jednocześnie przycinać końce drutu.

4. Lokalizator przewodów.

Nie zawsze łatwo jest znaleźć katalog obwodów w każdym domu, a czasami, gdy jest obecny, panel serwisowy bardzo rzadko jest dopasowany do wyłącznika uzupełniającego. Całe szczęscie jest wyszukiwarka obwodów – wystarczy podłączyć nadajnik do gniazdka, a wykrywacz dowie się, gdzie znajduje się pasujący katalog. Wyszukiwarki obwodów są również przydatne do prostego śledzenia obwodu.

5. Śrubokręty i klucze.

Mogą nie wydawać się narzędziami specyficznymi dla handlu i rzeczywiście nimi nie są. W rzeczywistości większość ludzi na całym świecie ma jakąś formę śrubokrętu lub klucza w swojej osobistej skrzynce narzędziowej. Istnieje jednak kilka śrubokrętów, które zostały wyprodukowane specjalnie do prac elektrycznych.

6. Kombinerki.

Dobra para kombinerek to niezbędnik każdego elektryka. Kombinerki powinny być łatwe i wygodne do uchwycenia oraz powinny otwierać się i zamykać płynnie. Dobrym pomysłem jest również posiadanie kilku rozmiarów, aby dostosować się do różnych prac. Oprócz tradycyjnych kombinerek są też inne, które z pewnością się przydadzą.

7. Wciągarka przewodów.

Używana do przeciągania i wciskania drutu linkowego lub litego przez kanał, tzw. fish tape zawsze się przyda. Można ją chować i rozkładać w razie potrzeby, ponieważ znajduje się na bębnie, co zawsze oznacza, że jest łatwa do uchwycenia.

8. Taśma miernicza.

Jeśli chodzi o taśmy miernicze, istnieje tak ogromna różnorodność stylów, że jest to naprawdę osobisty wybór. Niezależnie od tego, czy lubisz grubszą, masywniejszą, szczuplejszą, czy też taką, która nie ugina się na długich dystansach, taśma miernicza to niezbędne narzędzie.

9. Młotek.

Są one szczególnie ważne, jeśli pracujesz w strefie budowy. Młotki ciesielskie mogą być używane do usuwania gwoździ i kawałków drewna.

10. Poziomica.

Upewnij się, że Twoja praca jest pozioma i pionowa, zanim przekażesz ją klientowi.

11. Latarka.

W miejscach, gdzie praca elektryczna jest najbardziej potrzebna, może być bardzo ciemno. To wygodne i bezpieczne.