Puste ściany w kuchni? Przedstawiamy rozwiązania idealne!

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy wbrew pozorom bardzo dużo czasu. W wielu domach jest ona wręcz jego centrum, w którym wspólnie przygotowuje się posiłki. Warto więc zadbać o to, aby była ona odpowiednio zaaranżowana nie tylko pod względem praktycznym, ale również wizualnym. Najczęściej zwracamy pod tym względem uwagę na meble kuchenne, kompletnie zapominając o ścianach, które nie są niczym ozdobione. Niestety, puste ściany zawsze psują końcowy efekt. Warto więc zastanowić się w jaki sposób możemy urozmaicić to wnętrze poprzez ciekawe zaaranżowanie ścian, zwłaszcza, jeżeli nie chcemy w tym celu używać obrazów.

Ściana, która będzie centrum komunikacji z pozostałymi domownikami

Ściana w kuchni jest wręcz idealnym miejscem na użycie farby tablicowej lub magnetycznej. Możemy wydzielić na nią na przykład tylko część ściany, dzięki czemu pomieszczenie zyska ciekawy element dekoracyjny. Poza tym, możemy zmieniać to, jak się prezentuje za każdym razem gdy chcemy. Ciekawym rozwiązaniem jest nadanie takiej ścianie funkcji komunikacji z pozostałymi domownikami. Możemy bowiem umieszczać na niej listę zakupów lub miłe słowa, które z pewnością poprawią dzień innym osobom. Jest to też świetne rozwiązanie przy dzieciach, które mogą przy niej rozwijać swoje umiejętności artystyczne albo wzmacniać więzi z innymi członkami rodziny poprzez wspólną zabawę przy niej.

Najbardziej uniwersalny sposób na urozmaicenie wnętrza-roślinność

Nie ma nic bardziej uniwersalnego niż wykorzystanie roślin do dekoracji wnętrza. Zadając sobie pytanie jak ciekawie zaaranżować ściany w kuchni jednym z pierwszych pomysłów wartych rozważenia jest właśnie umieszczenie roślin na ścianie, na przykład poprzez zastosowanie relingów, do których przymocujemy doniczki. Jest to rozwiązanie szczególnie praktyczne w kuchni, ponieważ poza funkcją dekoracyjną możemy również wykorzystać to rozwiązanie praktycznie, poprzez umieszczenie tam roślin, które wykorzystywać będziemy do przyrządzanych potraw.

Naklejki na ścianę, czyli nieinwazyjne rozwiązanie do dekoracji ściany

Szczególnie wartym uwagi rozwiązaniem przy chęci udekorowania pustej ściany w kuchni jest wykorzystanie specjalnych naklejek ozdobnych. Mogą być one w formie cytatu lub przedstawiające na przykład żywność lub napoje, aby tematycznie pasowały do pomieszczenia. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, ale nie jest to jedyna jego zaleta. Dla wielu osób, zwłaszcza mieszkających w wynajętym mieszkaniu, istotne jest, aby dekoracja ściany w żaden sposób jej nie naruszała. Naklejki w tym przypadku sprawdzą się idealnie, gdyż bez problemu je potem odkleimy, bez uszczerbku na ścianie.