Jak dobrać kolor zasłon do salonu?

Gdy robimy remont w mieszkaniu to dla każdej kobiety potem ważne jest to, aby wszystko do siebie pasowało, szczególnie jeśli chodzi  o kolorystykę. To bardzo ważne, gdyż całość musi wyglądać dobrze. Nie powinno się łączyć ze sobą kolorów, które do siebie nie pasują. Będą się po prostu ze sobą gryzły. Aranżacja wnętrza jest bardzo ważna, gdyż właśnie na nią większość osób zwraca uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. Niby wybór koloru zasłonek nie jest jakoś specjalnie trudny, to jednak dużo osób ma z tym nie lada problem. Jest tak szeroki wybór kolorów, że ciężko wybrać ten jeden, odpowiedni. Trzeba pamiętać o tym, iż świat kolorów jest dość bogaty i trzeba się w nim poruszać naprawdę bardzo umiejętnie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak dobrać kolor zasłon do salonu.  To bardzo przydatny artykuł dla osób, które w ogóle nie mają pojęcia o tym jak dobierać kolory zasłon do ścian.

Jak dopasować kolor zasłon do salonu?

To jest bardzo ważne, gdyż chcąc nie chcąc ludzie wchodząc do danego pomieszczenia czy też salonu zwracają uwagę na jego wystrój. To on rzuca się pierwszy w oczy. Dlatego tak ważne jest, aby wszystko ze sobą grało. Warto wiedzieć, iż często w większości przypadków zasłony pod żadnym pozorem nie powinny być w takim samym kolorze jak ściany. Jeśli już o tym myślimy to trzeba pamiętać, aby były one w widocznie ciemniejszym odcieniu. Dodatkowo nie każdy wie, ale zdarza się tak, iż kolory ciepłe optycznie zmniejszają pomieszczenie.

Natomiast kolory zimne powiększają. To jest ważna zasada, o której warto pamiętać. Bardzo dobrym pomysłem jest urządzania salonu pod jakiś konkretny styl. Dlatego też w  zależności od wyboru koloru zasłon, salon może nabrać określonego stylu, np. skandynawskiego, industrialnego czy art deco.   Warto wybierać to co się lubi i się nam podoba.  Jeśli chcemy wybierać współgrające do siebie kolory we wnętrzach, warto w takim przypadku skorzystać z różnych pomocy. Zaliczyć do nich możemy między innymi koła barw, które prezentuje obok siebie barwy pasujące do siebie albo palety RAL, która ukazuje nam różne odcienie i nazwy danego koloru. Na pewno też każda  osoba zdążyła zauważyć, iż  każdy kolor ma wiele odcieni oraz określoną symbolikę, która może nadawać nastrój całemu wnętrzu. Warto też podążać za modą i wybierać kolory, które są modne w danym sezonie. Jednak często jest tak, że trwa to tylko po jednym sezonie. Wiadomo, że do zielonych ścian nie dany tego samego koloru zasłon co do ścian w kolorze żółtym. Do szarych ścian warto wybierać zasłony białe lub szare o ciemniejszym odcieniu. Jeśli nasze ściany mają kolor kremowy, mogą do nich pasować zasłony w delikatny print kwiatowy. Do ścian zielonych warto wybierać zasłony w kolorze brązu, bieli i różnej szarości, a także pomarańczy czy fioletu. Do żółtych ścian można dopasować zasłony zielone, niebieskie, szare i beżowe. A jak to będzie wyglądało z białymi ścianami? Tutaj możliwości jest zdecydowanie więcej. Można wybrać zasłony w kolorach z purpurową czerwienią, butelkową zielenią albo z kobaltowym błękitem, szarych, beżowych, czerwonych. Można także wybrać takie ze wzorami ze złotymi lub czarnymi dodatkami.

Jak widać możliwości jest wiele. W sumie to wszystko zależy właśnie od koloru ścian i stylu jaki sobie wybierzemy. Jeśli jednak dalej mamy problem z wyborem koloru zasłon warto udać się do osoby, która się na tym zna. Ona nam podpowie i doradzi z czym można, a z czym nie powinno się łączyć danych kolorów. Można zasłony dobierać także do koloru mebli czy też dodatków typu poduszki czy inne akcesoria znajdujące się w salonach. Do szarej kanapy można dodać granatowe zasłony. To będzie ze sobą bardzo dobrze wyglądać. Dlatego warto pomyśleć nad tego typu  łączeniami. Przecież chcemy być modni i zachwycać innych wyglądem naszego salonu.